Kilka atrakcji Hrabstw Kildare i Wicklow

Idr2efxHn8285Ipb4X

qRPFjyzbvk6TvlEpvX

DS4tGQW8O30byVJCEX

njvoPQbMtUD3WZuLwX

8Uj8qXqocd7njyFKoX

8Wd8miIS8CbQCDybgX

HkhhsDXPyhJZuiyACX

zy3ox5bGNgbgH3jqBX

jjIVts4brdNYZskrAX

QA4k9qBTCAhIDj2MTX

hJElTTNyJaMx6O3cmX

xV7k7Yta9ObPqUndqX

 CH2NaQ57uKqnyCpUgX

3bAOz33MibtsZmbZcX

 

 

ZesE66qvsg7ckgIPBX

Kay9OSNPs1zLnsSvYX

ibX6qRs0bM4nz4czdX

55wAqQDFMoAYeuPZwX

5WzzbrbJWCHtVkKxjX

SUkXz4piBkNE18YGzX

gA6XvDiuNIAbxTBswX

1dInoKpTKrKovM5aiX

ofbWbUD8Orpaer86EX

JHJBXp1ay7P1bspn4X

6JPROR6an3PWcaHpmX

FKIdHgnxo8IumpVmvX

RHcsIlMl8ba77cZdRX

BJyIVPwQouEYvRbmYX

OUfzaxmxGikZvHuDsX

LmxlprS2JCYTVqq0tX

iHQSZfYEmvMFj6Rr5X

NN7JoaAhHC9jEfE54X

Jeden z weekendów majowych wraz z koleżanką Dublinią spędzamy na zwiedzaniu poddublińskich atrakcji. Na pierwszy ogień Castletown – piękna posiadłość położona w Hrabstwie Kildare. Pałac w stylu palladiańskim zbudowano w pierwszej połowie XVIII wieku dla Williama Connolly. Po jego śmierci dziedziczony został przez jego bratanka Williama Jamesa Connolly, a potem przez syna Toma Connolly. W rękach jego żony Lady Louisy pałac nabiera szlachetnego wyglądu. Spędza ona większość swojego życia zajmując się dekoracją i wykończeniem domu i przylegających do niego terenów. Prowadzi także działalność dobroczynną, wspierając edukację okolicznej ludności i wspierając ją w czasach głodu.

Wonderful barn to budynek w kształcie korkociągu/ślimaka. Najprawdopodobniej był to spichlerz. Został on wybudowany tuż po klęsce głodu z lat 1740-41. Był to także jeden z rodzajów wsparcie lokalnej ludności – zatrudnianie przy budowie. Kopia tego budynku znajduje się w dublińskiej dzielnicy Rathfarnham.

Connolly’s Folly – ozdobny obelisk wybudowana w tym samym czasie (i z tego samego powodu) co Wanderful Barn.

Carton House – kolejna z posiadłości z Hrabstwie Kildare, wybudowana w XVIII wieku dla XX Hrabiego Kildare. Poślubił on Lady Emily – siostrę Lady Louisy z Castletown. Byli bardzo zamożni, ale oboje lubili popuścić pasa z wydatkami i fortuna się rozeszła. Wspólnie wyprodukowali 19 dzieci. Po śmierci Księcia (którym w międzyczasie stał się Hrabia), Emily wyszła za mąż za nauczyciela swoich dzieci, z którym doczekała się kolejnych 3 dzieci.

Kolejnego dnia objechałyśmy kilka miejsc w Hrabstwie Wicklow. Poszukiwałyśmy tuneli drzewnych i w kilku miejscach udało nam się je zobaczyć. Minęłyśmy ruiny starej fabryki znajdującej się na wzgórzu. Na koniec zawitałyśmy do labiryntu w Greenan, w którym najpierw nie możemy trafić do środka, a potem znaleźć drogi na zewnątrz. Krajobrazy w Wicklow jak zawsze zapierają dech.

Pogoda była świetna, wiosna w rozkwicie. Rzeka w Baltinglass dosłownie kwitła.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s