Bray

o7PVpNl4AHf1HIZvBX

tII1tbl2B8HSykf5sX

blLRLvmEr6JvIk7KMX

uhAiDcDNR73wc7DrdX

Lt3OqEg7zTyOFuXLuX

vQjEiQkx5ePxUHmzDX

rwboU0bMn1yRhZyePX

GJcamkGUNal3bqIbfX

9xDNpX0v0ZlelG9M2X

BFxVgHZowhMDWtbkXX

KjdpuDsO6LNpis9LqX

nkyabcbwCRArDmfxYX

r34TVrFYn6PZ8pi3YX

aqiJQr5wtOs6dbndUX

7GVvOxRAyBW9kOtLWX

oJUYRtoWQ0F7DQUFPX

F1zVg1YLnVaUrRWtMX

NhOXjMCYu3U9hIssbX

UZJ2NWlRBCTDuNvEkX

es6gCcFOg96chDcLqX

jfcmKHIiEl7v6FhXkX

3J3dxjm2HPiZsgtKUX

4YR86CWIfHL7AHkQAX
uaVRzyatVVQoKpNyhX

 

 

 

 

 

 

 

 

Bray, po irlandzku Brédawnej Brí Chulainn. Wbrew temu co powiedziałam rodzicom (że mieszkam teraz na wsi), Bray jest na dziewiątym miejscu największych miast w Irlandii 🙂 (po Dublinie, Limeric, Galway, Waterford, Drogheda, Dundalk i Swords).

Historia Bray sięga epoki brązu. Przez wieki było małą wioską rybacką. Pod koniec XVIII wieku klasa średnia z Dublina zaczęła się tu przeprowadzać, by zażyć spokoju od miasta. W 1854 roku miasto zostało połączone z Dublinem koleją (DART). Od tego momentu Bray stało się jednym z ważniejszym kurortów nadmorskich w Irlandii. Po II wojnie światowej było częstym kierunkiem wakacyjnym dla turystów z Wielkiej Brytanii.

A Bray dziś? Wciąż jest bardzo popularne na nadmorskie spacery i lekkie trekingi. Ma lepsze i gorsze rejony, bibliotekę, klub żeglarski, kilka fajnych barów, klinikę metadonu, kilku bezdomnych, letni pokaz samolotów i starych samochodów i niezbyt porywającą główna ulicę (z kilkoma opuszczonymi budynkami). W Nowy Rok odbywa się tu tradycyjne pływanie w morzu. W tym roku, ze względu na złą pogodę impreza została przesunięta. Czasem idąc do pracy widzę konia zaparkowanego na osiedlowym trawniku. Wzdłuż drogi i na kawałku zachwaszczonego poletka, przez które codziennie przechodzę walają się śmieci, stary telewizor, butelki, rozwalona kanapa, dziecięcy wózek.

W pracy epidemia przeziębień, wszyscy kichają, smarczą i kaszlą, ja co dzień piję sok z cytryny i napar z korzenia imbiru. W bardzo zimne poranki zarząd dróg ostrzega by nie lać gorącej wody na zamarznięte szyby samochodów:)

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s