Balltinglass, Ducket Grove and Bennekerry for New Year’s weekend

oxfgIEbsRpvDkpo9nX

AXTSvwg7GwYOaZqhJX

vtwbasRiXWxHJJL3mX

QCOcZkNgafha8IktbX

7z77zF6Autlfylpp2X

V4VaohCyLjaPa1z4sX

vAS9UwrAjhkqUsam0X

VG5OhYcpBE9XFXA8NX

AFN7Jn3hEG1OGBvBmX

9VcHHNqf746QbZUy7X

Bb805oqrPTw3b5szDX

bJG4lxLOPYH7X5O94X

92Rtva5aVCH1kH565X

kF44ND6K9w9dotQAQX

6rq7lvvJhQAH4LFZBX

Noworoczny weekend spędzam u koleżanki, w Balltinglass. Tym razem oglądam z bliska ruiny dwunastowiecznego opactwa. Jest bardzo słonecznie ale tak zimno, że zdjęcia robię w rękawiczkach. Spacerujemy wokół Duckett Grove, ruin wybudowanego w 1830 roku pałacu. Początkowo wybudowany jako dwupiętrowy budek, później rozbudowany w gotyckim stylu. Pałac był zamieszkany przez rodzinę Duckett do 1916 roku. Później przez jakiś czas użytkowany przez IRA. Spłonął w 1937 roku.

Odnalezienie grobu Jima Huttona zajmuje trochę czasu. Wskazówka z internetu jest nieprecyzyjna i lądujemy na cmentarzu w Carlow. Pytam napotkanych ludzi, ale nikt nie wie o kogo chodzi. W końcu jakaś starsza pani mówi, że powinnyśmy szukać w małej wiosce niedaleko Carlow. Bennakerry jest malutkie. Tylko jeden kościół i malutki cmentarz obok. To akurat 7 rocznica śmierci Jima, ostatniego i wieloletniego partnera Freddiego Mercurego. Dopiero kilka miesięcy temu przeczytałam napisaną przez Jima Huttona książkę – ”Mercury and me”. Pod koniec roku minęła 25 rocznica śmierci Freddiego, no i ciężko uwierzyć, że teraz miałby 70 lat.

Koleżanki biorące udział w akcji przeczytam 52 książki w 52 tygodnie zainspirowały mnie by zapisywać przeczytane książki. Wyszło 68. To takie mini podsumowanie ubiegającego roku;)

A Sylwester na pyjama party, popijając szampana i oglądając Jasona Stathama w Transporterze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s