Georgetown

IMG_58791IMG_5837IMG_5772IMG_5816fffIMG_58781IMG_57891IMG_5888fffIMG_5784fff1IMG_5739dd1IMG_5787fffIMG_5763IMG_5752IMG_5777fffIMG_5824IMG_5822IMG_5745

Georgetown to miasto a wyspie Penang na zachodnim wybrzeżu Malezji, na północ od Kuala Lumpur. Wyspa jest połączona z lądem Second Penang Bridge (Drugim Mostem Penang), który został otwarty w 2014 roku. Jest to najdłuższy most w południowo – wschodniej Azji i jego całkowita długość wynosi 24 km.

Georgetown ma wiele ładnych budynków i obiektów sakralnych. To co mi się najbardziej podobało to sztuka uliczna. W starej części miasta jest mnóstwo murali, połączonych z rzeczami użytkowymi, np. krzesło czy huśtawka.

W tej samej części miasta znajduje się Chow Jetty – Drewniana osada na palach nad brzegiem morza. Część z budynków została zamieniona na sklepy, ale wciąż mieszka tam kilkaset osób. Domki są raczej niewielkie. Zostały wybudowane w XIX wieku przez biednych chińskich imigrantów, którzy pracowali w pobliskim porcie.

W Georgetown zatrzymałam się w bardzo starym hostelu. W nocy przez podłogę w dorm prześwitywało światło z parteru:) Była tam też dziewczyna całymi dniami zajęta wylepianiem obrazków na tekturowych kółkach. Myślałam, że może jest wolontariuszką pracująca z dziećmi. Przedstawiła mi się jako dream consultant – konsultant to spraw marzeń. Powiedziała, że to nowość i dopiero rozkręca biznes. Jej chłopak miał przelać jej 10 milionów euro na pomoc ludziom w realizacji ich marzeń. Dokładnie nie wypytywałam o co chodzi po tym jak stwierdziła, że skoro mieszkam w hostelu to pewnie potrzebuję pieniędzy i ona pomoże mi rozkręcić biznes. Nie wiem czyje to miałoby być marzenie 🙂 I przypomniała mi się książka Sklepik z marzeniami – po tym trochę zaczęłam się jej bać 🙂

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s