Singapore 2

IMG_4436gggIMG_4358fffIMG_4943 IMG_4042IMG_4049IMG_4050IMG_4039cccIMG_4338IMG_4051IMG_4994gggIMG_4302cccIMG_4473

Cd atrakcji Singapuru

Sea Aquarium – Morskie Akwarium znajdujące się na wyspie Sentosa. Naprawdę niesamowite. Widziałam mnóstwo gatunków ryb i innych żyjątek morskich. W pięknych kolorach i kształtach. Usiadłam przez gigantycznym akwarium z wieloma gatunkami ryb, także tych dużych (jak wielkie płaszczki, czy ryba – młot) i nie mogłam się napatrzeć.

Buterfly Park – Park Motyli. Jest na wyspie Sentosa. Pod siatkową kopuła w niewielkim ogrodzie można obserwować dużo gatunków motyli. Jest też budka z kokonami, z których dopiero wylęgną się motyle. Młode, przez pierwszych kilka dni nie fruwają zbyt dobrze i jeśli się cierpliwie poczeka to mogą usiąść na wyciągniętej dłoni 🙂

Little India ma niewiele wspólnego z Indiami. Jest tam wiele osób pochodzenia indyjskiego, sklepy z indyjskimi produktami, ale jest czysto i bardzo zachodnio. Facet ze sklepu (o zdecydowanie indyjskim wyglądzie) twierdził, że pasta do zębów Himalaya jest produkowana w Indonezji??? A to jest bardzo znana indyjska marka.

Chinatown, pewnie z Chinami też ma niewiele wspólnego. Dobre miejsce, żeby zobaczyć chińskie świątynie, obejrzeć lampiony na ulicy i iść na obiad.

Henderson Waves Bridge – Most w kształcie fali. Most ma długość 274 metry. Jego konstrukcja jest stalowa, wypełnione specjalnym, bardzo twardym drewnem balau, które rośnie tylko w południowo wschodniej Azji. Jest to najwyżej położony most pieszy w Singapurze. Przebiega nad dość malowniczą drogą i łączy 2 parki. A te i inne parki oraz most tworzą długi i ciekawy szlak wiodący w stronę wybrzeża.

Labrador Park położony jest na wzgórzu nad morzem. Są tam ruiny fortu wybudowanego przez Brytyjczyków w XIX wieku. Wiele leśnych ścieżek do eksplorowania.

Chinese and Japanese Gardens – Ogrody: Chiński i Japoński. Położone obok siebie. Bardzo zadbane. Wieże widokowe, kwiaty, jeziorka i dużo ptaków i jaszczurek do obserwacji.

Gardens by the Bay i Sky Walk – Ogrody nad zatoką i spacer po moście zawieszonym pomiędzy ”super trees” – super drzewami. Są to piękne ogrody, połączone z jeziorkiem. Są tam też „super drzewa” – drzewa wykonane z metalu i pokryte różnego rodzaju powojami. Są one pięknie podświetlone po zachodzie słońca. Na terenie ogrodów znajdują się Cloud Forest (Las w Chmurach???) i Flower Dome (kopuła z kwiatami). Cloud Forest (też znajduje się pod kopułą) to sztucznie stworzona góra z 35 metrowym wodospadem i roślinnością oraz mikroklimatem jakie panują w tropikach na wysokości do 2000mnpm. Flower Dome to małe, cudne ogrody zaprojektowane na wzór tych z wielu miejsc na świecie z klimatu umiarkowanego i suchego. Jest tu też imponująca kolekcja roślin z pustynnych rejonów świata.

Light and Music Show. Wyświetlany każdego wieczoru 2 lub 3 razy. Jest to pokaz fontann z rzeki oraz historia wyświetlana na kurtynach wodnych przy akompaniamencie muzyki.

Pomimo tego, że Singapur jest drogi, to można tam bardzo tanio zjeść. Bardzo popularne są food courts – miejsca z wieloma budkami sprzedającymi swoje specjały.

F1 w Singapurze. Od kilku lat we wrześniu na ulicach Singapuru odbywają się wyścigi Formuły Jeden. Montowane były już kraty oddzielające te ulice od chodników i poboczy gdzie będą gromadzić się kibice.

 

Dzień niepodległości – ten oficjalny:) Wszystko było bardzo podobnie, jak w czasie próby 2 tygodnie wcześnie, tylko na pełnych obrotach. Było także znacznie więcej ludzi. Udało mi się znaleźć dość dobre miejsce do robienia zdjęć, ale w czasie próby generalnej udało mi się zobaczyć znacznie więcej. To co mi się bardzo podobało, to nastrój. Radość i duma z kraju, którym ma tylko 50 lat historii. Żadnych przepychanek, łobuzów i palenia wozów transmisyjnych. A na pewno nie każdemu żyje się tam jak w bajce. Singapur ma swoje problemy, jak każdy kraj na świecie.

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s