Chennai (Madras)

IMG_0899

IMG_0919

marta2

 marta31

marta4

Chennai jest stolica stanu Tamil Nadu. Kolejne wielkie miasto. Trudno ocenić po jednym dniu ale raczej niezbyt ciekawe. Oferuje oczywiście świątynie i narodowe muzeum. Świątyń nie oglądałam b mam ostatnio trochę ich przesyt. Co do muzeum nie mogę się wypowiedzieć bo nie udało mi się wejść. Jest przymusowa szatnia dla toreb i plecaków. Zostawiłam więc tam plecak a wszelkie cenne rzeczy, typu dokumenty i aparat upchałam w moim zdaniem dość małej torebce na ramię. Tablica która obwieszcza o obowiązku szatniowym, nakazuje też niezostawianie żadnych dokumentów i cennych rzeczy w szatni, bo muzeum nie bierze za nie odpowiedzialności. Z zakupionym biletem i torebką udałam się do wejścia i nie wpuścili mnie ze względu na torebkę. Nie byłabym wstanie zwiedzać muzeum trzymając w rękach aparat, wszystkie dokumenty, telefon i portfel, więc wściekła zażądałam zwrotu pieniędzy za bilet. To by było wszystko na temat muzeum.

W Chennai znajduje się Georgetown. Są to okolice fortu wybudowanego w XVII wieku przez Brytyjską Kompanię Wschodnioindyjską. Obecnie znajduję się tu mnóstwo sklepów, budynków mieszkalnych a także rozciągnięty na wąskich uliczkach bazar owocowo-warzywno-kwiatowy.

Na terenie Georgetown jest sądu najwyższego z siedzibą w pięknym czerwonym budynku z 1892 roku.

Chennai jak większość dużych miast ma świetny system komunikacji publicznej. Kilka linii pociągów, które spełniają rolę metra.

Chennai jest położony nad morzem. Przejście nadmorską promenadą zostawię sobie na następnym raz.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s