Kochi (Cochin)

 

IMG_0234IMG_0256IMG_0330Kochi (Cochin) – stolica stanu Kerala. Jest to całkiem przyjemne miasto. Jest położone między morzem i jeziorem, a jezioro dzieli je na kilka części. Poruszanie się pomiędzy poszczególnymi częściami miasta jest możliwe promem lub droga lądowa i mostami.

Kochi ma bardzo długą historię. Wielokrotnie na przestrzeni wieków było poddawane wpływom innych krajów : Portugalii, Holandii i Anglii.

W starej części miasta zwanej Fortem od roli jaką kiedyś pełniło widać wpływ architektury portugalskiej. Znajduje się tu 400 letnia synagoga na terenie zwanym Jew Town – Żydowskie Miasto. Jest to urocza część miasta z mnóstwem wąskich uliczek i małych sklepików. Obok synagogi jest Mattancherry Palace zwany także Holenderskim Pałacem. Można w nim obejrzeć dość dobrze zachowane hinduskie murale a także zdobyć wiedzę na temat historii panujących w Kerali Maharadżów.

W całej Kerali znajduje się bardzo dużo kościołów. W Kochi jest przepiękna Santa Cruz Basilica.

Fort Kochi jest zaskakująco dobrym miejscem na relaks. Znajduje się tu wiele uroczych knajpek i restauracji. Można także wybrać się na spacer brzegiem jeziora i obejrzeć wielkie chińskie sieci rybackie.

W Kochi można się również wybrać na rejs bezsilnikowa łódką po wąskich zacienionych kanałach i także podpatrzeć życie mieszkańców, albo zobaczyć płynącego kanałem węża.

Wieczór można spędzić w miejscowym teatrze oglądając tradycyjną keralska sztukę Kathakali. Są to historie głównie z hinduskiej mitologii opowiedziane poprzez muzykę taniec, pantomimie i dramaturgie aktorów w specjalnych makijażach, których przygotowanie zajmuje co najmniej godzinę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s